> Dokumentų pavyzdžiai > Motyvacinis Laiškas

Motyvacinis Laiškas

Motyvacinis Laiškas

Ieškant darbo, ar siekiant užimti kokias nors pareigas parašomas gyvenimo aprašymas, CV. Tačiau ar tai jau viskas, ką galima padaryti siekiant užsibrėžto tikslo?

Kas yra motyvacinis laiškas

Motyvacinis laiškas – darbdavio dėmesio nukreipimas į save (motyvacinį  laišką rašantįjį), siekiant paskatinti perskaityti teikiamą CV aprašymą. Juk kad ir kiek pastangų būtų įdėtą rašant CV aprašymą, tačiau vienavertus CV dokumentas gali taip likti netverstas ir neperskaitytas darbdavio, arba kitavertus CV aprašymą darbdavys skaitydamas nepastebės rašančiojo pateiktų svarbių detalių. Vadinasi dar prieš atverčiant CV aprašymą, darbdavys turėtų būti paruošiamas, supažindinamas su dalykais, kurie rašančiajam yra ypač aktualūs.

Motyvaciniame laiške darbo ieškantysis išdėsto savo motyvus dirbti konkrečiame darbe. Motyvacinis laiškas nėra CV perpasakojimas, tai yra motyvų įvardinimas. Motyvacinis laiškas nėra priedas prie gyvenimo aprašymo pristatyti save, tačiau tai pasakymas, kodėl aš šiam darbui esu tinkamas.

Motyvacinio laiško struktūra

Kaip rašyti motyvacinį laišką, kokia turėtų būti motyvacino laiško strūktūra? Kokia būtų motyvacinio apimtis.

Kreipinys motyvaciniame laiške

Mandagus, tačiau trumpas vieno sakinio kreipinys. Jau šiame sakinyje naudinga atskleisti savo ryšį su galimu darbu.

Motyvacinio  laiško Įžanga

Laiško įžanga neturėtų būti ilgesnė, kaip du trys sakiniai. Tai jungiamoji grandis (tačiau prasminga) tarp įžangos ir savo motyvų pateikimo.

Motyvų išdėstymas

Trumpas, tačiau svarus motyvų išdėstymas. Abstraktūs motyvai nedera. Geriau vienas, tačiau svarus, negu aibė „kažkokių“ neapčiuopiamų motyvų.

Motyvacinio laiško kalba

Laiško kalba turėtų būti mandagi (rašote žmonėms, su kuriais galbūt teks dirbti ilgą laiką, tad mandagumas, mandagumas ir dar kartą mandagumas), taisyklinga (ypatingai reikia vengti klaidų, juk klaidos motyvaciniame laiške paliktų neišdildomą įspūdį), dalykinė (savo srities dalykinės kalbos žinojimas, atskleis jūsų dalykinę pusę).

Naudingi patarimai rašant motyvacinį laišką

Lakoniškumas, aiškumas, sklandumas, įtikimamumas, pagrįstumas.

Motyvacinio laiško klaidos

  • Gyvenimo aprašymo pasakojimas.
  • Patirčių nesusijusių su siekiamu darbu vardijimas.
  • Motyvų dirbti darbą nepateikimas.
  • Per ilgas motyvacinis laiškas.

Motyvacinio laiško nauda

Motyvacinis laiškas gali padaryti stipresnį įtaką negu CV.  Gyvenimo aprašymas atspindi, tai kas jau įvykę jūsų gyvenime, tuo tarpu jūsų  motyvacinis laiškas parodo jūsų užsibrėžimą siekti ir dirbti tam tikrą darbą.

Pažvelkime į du pavyzdžius. Darbuotojas su itin įspūdingu CV gali būsimame darbe „durnių volioti“, dykinėti, tinginiauti. Darbuotojas be jokios patirties, būsimąjame darbe gali pasiekti įspūdingų rezultatų, nuolat tobulėti, nepriekaištingai atlikti užduotis.

Pamąstykime, kurį darbuotoją rinksi geras darbdavys?

Motyvacinis Laiškas Pavyzdys

Laba diena, Gerbiamas UAB „Motyvaciniai Laiškai“ Vadove,


Kreipiuosi į Jus, teiraudamasis galimybės prisijungti prie Jūsų komandos.

Prisegu savo gyvenimo aprašymą (CV) tikėdamasis, kad mano gebėjimai ir kompetencijos Jus sudomins.


Pagarbiai

Motiejus Laiškonis

Tel.: +370 323 223322

El. paštas: rasau@motyvacini-laiska.cv

 

 

 
dokumentų valdymas

motyvacinio pavyzdžių šablonai pateikti: JPG, DOC, PDF, ODT formatuose---

Darbo Dokumentai