CV (Curriculum Vitae)

cv

CV (curriculum vitae) – dokumentas, kuriame surašyti Jūsų tam tikri, tikslingai bei konkrečiam tikslui parinkti asmeniniai duomenys.

Kodėl reikia rašyti CV

Ieškodami darbo, juk labai dažnai, susiduriate su tipiška problema, kaip įrodyti galimam savo darbdaviui tinkamumą dirbti norimose pareigose. Negana, be jūsų paties į darbo vietą kandidatuoja daugiau kandidatų. Taigi, jūs rašote CV aprašymą, t. y. dokumentą (cv), kuriame išdėstote tikslingai konkrečiam darbui atrinktus duomenis apie save, kurie pagrįstų jūsų išskirtinį atitikimą dirbti tam tikrose pareigose.

Kas svarbiausia darbdaviui

Darbdaviui visada svarbiausias dalykas yra kandidato tinkamumas ir kompetencijos tam tikram darbui. Todėl CV (curriculum vitae) aprašyme turite tinkamai išdėstyti savo gebėjimus, įgūdžius ir patirtis, kurie būtų reikalingi dirbant konkretų darbą.

CV struktūra

Rekomenduojama savo CV dokumente laikytis tam tikros duomenų teikimo chronologijos ir pirmiausiai pateikti:

    cv struktūra
  • Trumpą asmeninę informaciją
  • Įgytą išsilavinimą
  • Kvalifikacijos kėlimą
  • Darbo patirtį (jeigu patirties nėra, tai projektus susijusius su būsimu darbu, kuriuos vykdėte mokymo įstaigose)
  • Gebėjimus  būsimam darbui
  • Kitus dalykus, kurie manoma, bus svarbūs Jūsų būsimame darbe.

CV forma

Pasirinkdami CV aprašymo išdėstymo formą atminkite, kad skaitančiajam Jūsų pasirinkta forma nesukeltų nepatogumų ir Jūsų CV tiesiog neišmestų, arba atidėtų į šalį.

CV pateikimas

Jeigu CV dokumentą siunčiate elektroniniu paštu, gera praktika: siųsti net tik patį CV dokumentą, bet ir elektroniniame laiške parašyti trumpą motyvaciją.

CV pavyzdžiai

Vadybininko, vairuotojo

 
dokumentų valdymas---

Darbo Dokumentai